btn_top

News and Notices

 • news_icon

  14 Eylül 2020

  Ankara, Türkiye'deki Finlandiya Vize Başvuru Merkezleri yeniden açılıyor

  16 Eylül 2020 tarihinden itibaren, müşteriler aşağıdaki vize kategorileri için Ankara, Türkiye'deki Finlandiya Vize Başvuru Merkezinde

  önceden randevu alarak vize başvurusunda bulunabilirler:

  • Finlandiya vatandaşının aile üyesi (önceki tanıma göre kimin aile üyesi olduğu)
  • Finlandiya'da ikamet eden bir AB veya Schengen vatandaşının aile üyesi (önceki tanıma göre kimin aile üyesi olduğu)
  • Acil bir aile meselesi: kişinin kendi çocuğunun doğumu, yakın bir akrabasının ciddi hastalığı, kendi düğünü, flört ilişkisi veya diğer acil kişisel nedenler

  Diğer vize kategorileri için başvuruların sunulması halen askıya alınmıştır.

  Sizin güvenliğiniz bizim önceliğimizdir. İhtiyati tedbirlerin bir parçası olarak, Vize Başvuru Merkezlerimizi ziyaret eden müşteriler, sağlık durumlarını değerlendirmek için vücut ısısı kontrollerine tabi tutulabilir ve yüz maskesi ve eldiven giymeleri istenebilir. Ateş (38 santigrat derecenin üzerinde), öksürük ve nefes almada güçlük gibi COVID-19 semptomları gösteren müşterilerin başvurularını başka bir gün için yeniden planlamalarına izin verilecek ve seçtikleri en yakın sağlık kuruluşundan tıbbi yardım almaları önerilecektir.

  Yürütülen güvenlik prosedürlerinin yanı sıra, lütfen şunu unutmayın:

  1. Sınırlı sayıda müşterinin aynı anda Vize Başvuru Merkezine girmesine izin verilecektir.

  Anlayışınız için teşekkürler.

 • news_icon

  14 Eylül 2020

  Devam eden COVID-19 fiziksel mesafe kuralları göz önünde bulundurularak tüm müşterilerimizin ve çalışanlarımızın sağlık ve güvenliğini göz önünde bulundurarak, pasaportlar, tüm Finlandiya vize müşterileri için bir sonraki duyuruya kadar yalnızca kurye ile iade edilecektir, 16.09.2020 tarihinden itibaren Finlandiya, Dışişleri Bakanlığı taraından onaylanmıştır.

  Türkiye'de bu, Finlandiya vizesi müşterilerinin pasaportlarını teslim almaya hazır olduktan sonra teslim almak için Vize Başvuru Merkezine GİTMEMELERİ anlamına gelir - pasaport doğrudan seçtikleri yere kurye ile gönderilecektir (verilen adres, kurye ortağımız tarafından hizmete açık olmalıdır). Bu hizmetin ücreti, teslimat yerine bakılmaksızın, kurye şirketinin maliyetlerini de kapsayan 10 Euro'luk nominal ve sabit bir oranla (yerel para birimi cinsinden eşdeğer) sunulur. Ücrette değişiklik yoktur.

  Bu önlemin birincil amacı, COVID-19 virüsünün müşterilerimiz ve çalışanlarımız arasında yayılmasını sınırlamaktır. COVID-19'un risk algısı önemli ölçüde azalıncaya kadar yürürlükte olması bekleniyor.

  Vize Başvuru Merkezlerimizde alınan diğer sağlık ve güvenlik önlemleri şunları içerir: girişte temassız tarama, temizlik, yerel makamların yönergelerine göre merkez içinde yüz maskelerinin kullanımı ve vize başvuru süreci boyunca müşteriler için fiziksel mesafe önlemleri.

  Süreç gözden geçirildiğinde ve değiştirildiğinde bu sayfada bir güncelleme yayınlayacağız.

  Anlayışınız için teşekkürler.

  Devam eden COVID-19 fiziksel uzaklaşma yönergeleri göz önünde bulundurularak tüm müşterilerimizin ve çalışanlarımızın sağlık ve güvenliğini akılda tutarak, Finlandiya Vize başvuru Merkezinde randevusuz müşterilere izin verilmez Bu nedenle, tüm vize başvuruları yalnızca ileri bir tarih için alınmış randevu ile yapılabilir.

  Bu bildirim Finlandiya Dışişleri Bakanlığı tarafından onaylanmıştır.

 • news_icon

  11 July 2020

  Corona virüsü / COVID-19 durumu nedeniyle Finlandiya, küresel olarak VFS başvuru merkezlerinde vize ve oturma izni başvurularını kabul etmeyi geçici olarak askıya aldı.

 • news_icon

  08 May 2019

  Önemli Güncelleme; İstanbul'daki Vize Başvuru Merkezimiz, 14 Mayıs 2019 tarihinden itibaren yeni bir lokasyonda hizmet vermeye devam edecektir. 14 Mayıs 2019 Salı günü itibariyle başvuru yapacak kişilerin başvurularını “ Hacıahmet Mh. Kurtuluş Deresi Cd. No:27 (Elysium Soul) Beyoğlu-İstanbul” adresinden yapmaları gerekmektedir

 • news_icon

  11 April 2019

  Önemli Güncelleme; Ankara'daki Vize Başvuru Merkezimiz, 16 Nisan 2019 tarihinden itibaren yeni bir lokasyonda hizmet vermeye devam edecektir. 16 Nisan 2019 Salı günü itibariyle başvuru yapacak kişilerin başvurularını “ İşçi Blokları Mh. Muhsin Yazıcıoğlu Cd. No:57/A Çankaya/Ankara 06530 – Regnum Sky Tower” adresinden yapmaları gerekmektedir.