Top Button

Члени родин громадян ЄС/ЄЕЗ

Загальні дані

Особливі умови, що стосуються членів родин громадян ЄС/ЄЕЗ

Право громадян Європейського Союзу та їх родин вільно подорожувати і проживати на території країн-членів обумовлено директивою 2004/38/EY ЄС. Дана директива стосується лише громадян ЄС/ЄЕЗ, які переїжджають до або проживають в країні не свого громадянства, а також членів їх родин, які їх супруводжують або проживають разом із ними. Громадяни ЄС/ЄЕЗ, які проживають у країні свого громадянства, не мають переваги по цій директиві. Таким чином, дана директива не стосується тих випадків, коли, наприклад, громадянин/-ка України, що є чоловіком/дружиною громадянки/-нина Фінляндії, що проживає на території даної країни, подає заявку на оформлення візи в Україні. Також, дана директива має силу лише у тих випадках, коли громадянин/-ка ЄС/ЄЕЗ пересувається разом із членами своєї родини.

Членами родини громадян ЄС/ЄЕЗ є:

 • чоловік/дружина
 • юридично зареєстровані партнери
 • діти до 21 року або їх родичі ЄС/ЄЕЗ по зростаючій лінії або його/її

  дружина/чоловік/партнер по зростаючій лінії

 • родичі, що перебувають у фінансовій залежності від громадянина ЄС/ЄЕЗ, або його/її дружина/чоловік/партнер по зростаючій лінії
 • інші матеріально залежні члени родини
 • люди, що проживають разом з громадянами ЄС/ЄЕЗ
 • люди, яким необхідний догляд громадян ЄС/ЄЕЗ
 • партнер громадянина ЄС/ЄЕЗ, що знаходиться з ним у постійних стосунках, які можуть бути доведені належним чином

Візовий заявник повинен показати, що дана директива може бути застосована в його випадку. Заявник повинен надати підтверджуючі документи, наприклад, свідоцтво про одруження, свідоцтво про народження або підтвердження того, що член родини супроводжує чи проживає разом з громадянином/-кою ЄС/ЄЕЗ.

У випадку, якщо дана директива застосовується, візовий збір не сплачується. Якщо заявник подає документи на оформлення візи через Візовий Центр Фінляндії, сплачується сервісний збір. Документи на оформлення візи також можуть бути подані до Посольства Фінляндії. У будь-якому випадку, заява буде розглянута Посольством Фінляндії так скоро, як це можливо, зазвичай протягом 3 робочих днів. Заявнику не потрібно надавати страховий поліс та підтвердження засобів, достатніх для подорожі. Також, заявнику не потрібно заповнювати пункти 19, 20, 31, 32 і 33 в анкеті. Перелік необхідних документів можна знайти на цьому веб-сайті у категорії візи, яка відповідає меті поїздки.

Для дітей до 12 років: присутність дітей, віком до 12 років не є обов’язковою при подачі документів, оскільки вони звільняються від здачі біометричних даних. Фотографія паспортного зразка є обов’язковою для подачі документів. Щоб дізнатися деталі, ознайомтесь із розділом «Вимоги до фотографій», який знаходиться у кожній із категорій віз.

Візові збори

Щоб побачити відповідні збори за візу, натисніть тут натисніть тут.

Необхідні документи

Одна анкета, повністю заповнена та підписана заявником. Анкету слід заповнювати латинськими літерами, бажано англійською мовою. Сторінки зі штрих кодами повинні бути роздруковані та прикладені до заяви. Будь ласка, зверніть увагу, що анкета має бути підписана заявником особисто в полі 37і в останньому полі (в разі, якщо заявник є неповнолітнім, анкету підписує один з батьків/офіційних опікунів). У випадку запиту багаторазової візи потрібно також підписати пункт на останній сторінці анкети про необхідність придбання полісу медичного страхування для першої і наступних поїздок.

 • Одна нова кольорова фотографія паспортного розміру, приклеєна до анкети. Детальніше дивіться за посиланням: http://www.poliisi.fi/poliisi/home.nsf/files/Valokuvaohje_RU/$file/Valokuvaohje_RU.pdf
 • Поліс медичного страхування, який покриває всі країни-члени Шенгенської угоди, та фінансове покриття якого становить не менше ніж 30000 євро, має бути поданий під час подання анкети-заяви для: репатріації з медичних причин, надання невідкладної медичної допомоги та термінової госпіталізації під час перебування на території країн-членів Шенгенської Угоди. Поліс медичного страхування повинен покривати 100% витрат (без франшизи). При поданні заяви на отримання візи, яка передбачає багаторазовий в’їзд в Шенгенську зону, поліс медичного страхування повинен бути дійсним на період першої подорожі та заявник повинен підписати угоду про те, що він/вона зобов’язується придбати поліси медичного страхування також на всі наступні подорожі. Поліс медичного страхування не вимагається від пред’явників службових паспортів.

  Зауважте, будь ласка, що страховий поліс має бути надрукованим, а не виписаним від руки.

 • Будь ласка, зверніть увагу, що для подачі документів, крім оригіналу, потрібно надати копію страхового полісу.
 • Підписане запрошення від приймаючої сторони, копія паспорту запрошуючої сторони (першої сторінки), дозвіл на проживання у Фінляндії. Документи, що підтверджують родинні зв’язки (свідоцтва про народження, про шлюб, інші документи, що підтверджують зміну прізвища.
 • Для неповнолітніх заявників (до 18 років): копія письмової згоди від батьків/опікунів та свідоцтво про народження, а також інші документи, що доводять родинний зв’язок. Оригінали документів повинні бути пред’явлені при подачі документів. У разі, якщо неповнолітній заявник подорожує самостійно, повинен бути дозвіл на виїзд від обох батьків/опікунів. Якщо неповнолітній заявник подорожує у супроводі одного з батьків/опікунів, повинен бути наданий дозвіл від іншого.
 • Копія внутрішнього паспорту (всіх сторінок, які містять інформацію). Оригінал повинен бути пред’явлений при п дачі документів.
 • Закордонний паспорт, виданий не раніше, ніж 10 років тому та дійсний не менше, ніж три місяці після запланованої дати повернення. При подачі документів, має бути надана копія першої сторінки даного паспорту. В паспорті повинні бути як мінімум 2 пусті сторінки для віз. Будь ласка, зауважте, що діти можуть отримати візу як вписані в паспорт одного з батьків лише до 16 років. Починаючи від 5 років, в паспорт має бути вклеєне фото дитини.

  Також всі дійсні паспорти повинні бути пред’явлені в оригіналі при поданні документів, так само, як і попередні закордонні паспорти (або, якщо немає можливості пред’явити оригінал, копії, включаючи копії всіх попередніх віз і штампів). В разі, якщо паспорт було анульовано або викрадено, про це повинен бути зроблено відповідний запис у внутрішньому паспорті заявника або відповідний до умент від компетентних органів, який доводить, що паспорт було викрадено.

 • Для не громадян України: копія дозволу на проживання або на роботу в Україні. Оригінал повинен бути пред’явлений при подачі документів.
 • Письмова згода на обробку персональних даних. У зв’язку із Законом України «Про захист персональних даних», кожен заявник, який подає документи у Візовому Центрі, має роздрукувати та підписати документ «Письмова згода на обробку персональних даних». Зауважте, що у разі якщо документи подає інша особа, то заявник має підписати цей документ завчасно.Для того, щоб завантажити та роздрукувати цей документ, будь ласка, натисніть тут.

Вимоги до фотографії

photo

Для більш детальної інформації, скористайтесь посиланням

Час розгляду

Звичайний термін розгляду: 10 календарних днів.

Звичайний термін розгляду документів для громадян України складає 10 календарних днів згідно Угоди про спрощення візового режиму між Європейським Союзом та Україною. Для громадян тих країн, які не підписували угоду про спрощення візового режиму, період розгляду документів складає 15 календарних днів.

Прискорений розгляд: 3 календарних дні для громадян України. Щодо можливості запиту термінової візи ознайомтесь, будь ласка, із вказаним нижче оновленим Договором про спрощення візового режиму між ЄС та Україною.